Založ si blog

Nonsens a nechápačka

Presne dnes, vlastne len celkom nedávno, som sa dozvedela, že jedna moja spolužiačka z vysokej školy, ktorá bola priam nekonečným klbkom energie, prehrala svoj boj so zákernou chorobou. Viem to už asi 3 hodiny a stále nechápem…

Pretože ONA bola proste absolútne iná! Bola mega! Mega bláznivá, mega spontánna, mega veselá, a s tak neuveriteľnou dávkou energie, že radšej som sa jej niekedy ani ja sama neukazovala na oči, aby sa naše energie náhodou nestretli, a nespôsobili na škole požiar. 😛

 

No ale teraz vážne… Bola pre mňa NAOZAJ tajným vzorom, alebo možno aj idolom… Samozrejme, nie vo všetkom, ale určite v tom, že treba byť oveľa viac otvorený a vnímavy, a oveľa viac dobrodružný a spontánny. Ak chceme žiť naozaj šťastne, a nielen o tom hovoriť. A že na tomto (pozemskom) svete žijeme IBA RAZ, a tak by sme mali urobiť maximum pre to, aby sme svoj pozemský čas a všetky svoje schopnosti využili na maximum. Tak ako to robila ona.

Ona totiž s tou svojou spontánnosťou a divokosťou nemala problém absolútne NIKDY, v ničom a pred nikým. Dokázala sa postaviť a oponovať hoci aj vedúcemu katedry či profesorovi, ak mala na niečo iný pohľad, iný názor alebo sa jej už prednáška zdala príliš nudná… Pretože ona bola proste MEGA. MEGA svojská a MEGA originálna! A doteraz nechápem to, čo som sa pred chvíľou dozvedela. NAOZAJ nechápem!

Nikdy som totiž bláznivejšiu a veselšiu ženu, ako bola ona, nevidela a nestretla – a to myslím NAOZAJ 100%ne vážne. A keď sme už pri tom, – musím sa priznať, že pár krát som jej tú jej nekonečnú energiu dokonca aj závidela…

Celé to jej životné nadšenie, ktoré všade okolo seba rozhadzovala, zabúdala, strácala, či nechávala len tak akože ledabolo rozhodené a vyhodené pre nás… pretože ho mala dosť… a bolo len na nás, či si ho uchytíme, uchmatneme, nakazíme sa ním, a zasmejeme sa spolu s ňou, – alebo možno i proti nej…

Ale to všetko je už teraz akoby jedna dávna, pradávna minulosť, a akoby sa to ani nidy nestalo… :/

Neviem a netuším, čo sa vlastne stalo, prečo sa to stalo, a ako sa to stalo…    … no možno to niekde, niekedy a pre niekoho malo alebo ešte len bude mať zmysel…

Hej, verím tomu..! Verím tomu, že LM je teraz šťastná nie na svojich 200, ale na 1000%, a vyškerená ako hrkálka sa na nás pozerá z neba… A teatrálne si pritom ťuká na čelo, že prečo zase riešime kraviny… Veď život treba predsa ŽIŤ //TU A TERAZ//  a tešiť sa z neho! A nie umárať sa, smútiť, fabulovať či prokrastinovať… To určite nie.

 

 

Ach Luci! Keby si tak vedela, čo všetko si ma naučila, a ani o tom nevieš! Ďakujem Bohu za to, že si bola päť rokov súčasťou môjho života, a prosím Boha, nech Ti svetlo večné svieti a nech odpočívaš v pokoji. V tom tvojom. 😛 V tom chaosnom a šialenom, ktorý máš tak rada! Pretože nie všetci sme tak blázniví a šiši ako ty… No (takmer úplne) všetci sme dobrí. Tak ako si vždy bola aj Ty.  Škoda, že som ťa v tej dobe ešte nevedela pochopiť… Teraz už viem.

Podstata Žitia

30.12.2018

V časopriestore všadeprítomnej Energie vesmír mi poradil odhodiť strach priznať si vinu a vyjsť s ňou na (po)vrch /...Na svetlo sveta.../ V časopriestore nekonečnej Lásky vesmír mi povedal viac »

Nemôžete vôbec nič

09.03.2018

Človeka už viac nemôžete len tak ho zavrieť za mreže Ani ho spútať Ani mu zapchať ústa Ani mu ich zalepiť Ani ho navždy umlčať... Človek je viac ako zviera Vždy bol, a vždy bude Je viac viac »

Láska i smrť, o tom to dnes je. . .

14.02.2018

Aj keď je dnes sviatok sv. Valentína, a ja moju ´Lásu´ neskutočne ľúbim ;), v tieto chvíle prežívam skôr smútok a ťažobu... Všetci sme vedeli, že ocinov otec je už slabý a nemá už viac »

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

Pocasie 24. 10.

Blíži sa prudké ochladenie! Babie leto má svoje dni zrátané

23.10.2019 16:30

Prvý letný deň s teplotou nad 25 stupňov Celzia bol tento rok začiatkom apríla. Kedy bude posledný?

Tomáš Drucker

Dobrá voľba tvrdí, že prepoisťovacia kampaň bola nelegálna

23.10.2019 15:30

Mimoparlamentná strana tvrdí, že počas prepoisťovacej kampane súkromné poisťovne získavali poistencov nelegálne.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 267
Celková čítanosť: 383595x
Priemerná čítanosť článkov: 1437x

Autor blogu

Kategórie