Založ si blog

S = a+b-c

// Santo = allegro + buono – cattivo // Svätý = radostný + dobrý (kvalitný) – falošný //

 

 

Zaujímavá a inšpirujúca ´rovnica´ 😉 v relácii televízie LUX, ktorá sa vysielala v príjemné dopoludnie 1.11.2017, ma naozaj zaujala.

Moderátor sa, spolu so svojimi hosťami, snažil prísť na to, čo to tá svätosť vlastne je, a ako sa tými svätými môžeme stať aj my sami.

 

Napokon teda prišli na to, že svätosť nie je nič nedosiahnuteľné, a mali by sme sa o ňu snažiť my všetci, ktorí sme veriaci a pokrstení. A tiež, ak sme hľadajúci Pravdu- Boha a prahnúci po spravodlivosti. Práve vlastnosti spomínané v blahoslavenstvách, tvoria totiž základ toho, z čoho by tá naša svätosť mala pozostávať. Nejde o nič neprirodzené, do čoho by sme sa mali príliš násilne nútiť. Práve naopak, – svätosť by mala vychádzať z našej prirodzenosti, z toho akí sme, aké máme záujmy, schopnosti a temperament…

Boh od nás nechce, aby sme boli nasilu utiahnutí, ak sme odjakživa predurčení rozhodovať a viesť, a taktiež ani to, aby sme viedli, ak je naše miesto skôr počúvať a poslúchať iných. Boh chce, aby sme využívali všetky svoje talenty, ktoré nám dal, pre dobro svoje a svojich blížnych. A tiež na to, aby sme Ho nestále oslavovali. Pretože jedine On si to naplno zaslúži. 🙂

Nemôžete vôbec nič / Je to na každom z nás

09.03.2018

Človeka už viac nemôžete len tak ho zavrieť za mreže Ani ho spútať Ani mu zapchať ústa Ani mu ich zalepiť Ani ho navždy umlčať... Človek je viac ako zviera Vždy bol, a vždy bude Je viac viac »

Láska i smrť, o tom to dnes je. . .

14.02.2018

Aj keď je dnes sviatok sv. Valentína, a ja moju ´Lásu´ neskutočne ľúbim ;), v tieto chvíle prežívam skôr smútok a ťažobu... Všetci sme vedeli, že ocinov otec je už slabý a nemá už viac »

Zachrániť láskou

12.02.2018

...Zaplatiť pohľadom podplatiť úsmevom vykúpiť hladením zaodieť povzbudením vypomôcť zdieľaním nakŕmiť uznaním napojiť chválením utíšiť túlením zachrániť ľúbením...

sobotka

Bohuslav Sobotka plánuje skončiť vo vysokej politike

22.03.2018 14:47

Sobotka sa chce "vydať novou životnou cestou".

Británia Rusko agent Skripaľ útok situácia

Jakovenko: Británii nemožno dôverovať vo vyšetrovaní v kauze Skripaľov

22.03.2018 14:44

Británia síce obviňuje z otravy Skripaľa Rusko, avšak doposiaľ nijaké dôkazy nepredložila.

Nadija Savčenková

Z ikony zradkyňa? Savčenkovú zbavili imunity, vinia ju z úmyslu zvrhnúť vládu

22.03.2018 14:42

Ukrajinský parlament zbavil poslaneckej imunity bývalú vojačku Nadiju Savčenkovú, ktorá sa stala ukrajinskou národnou ikonou.

Dóm sv. Alžbety, Košice

Z Košíc bude možné lietať do viacerých turistických destinácií

22.03.2018 14:24

Letný letový poriadok na rok 2018 prinesie pre letisko Košice viac letov sieťových leteckých dopravcov a atraktívnu ponuku dovolenkových destinácií.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 265
Celková čítanosť: 307445x
Priemerná čítanosť článkov: 1160x

Autor blogu

Kategórie