Založ si blog

S = a+b-c

// Santo = allegro + buono – cattivo // Svätý = radostný + dobrý (kvalitný) – falošný //

 

 

Zaujímavá a inšpirujúca ´rovnica´ 😉 v relácii televízie LUX, ktorá sa vysielala v príjemné dopoludnie 1.11.2017, ma naozaj zaujala.

Moderátor sa, spolu so svojimi hosťami, snažil prísť na to, čo to tá svätosť vlastne je, a ako sa tými svätými môžeme stať aj my sami.

 

Napokon teda prišli na to, že svätosť nie je nič nedosiahnuteľné, a mali by sme sa o ňu snažiť my všetci, ktorí sme veriaci a pokrstení. A tiež, ak sme hľadajúci Pravdu- Boha a prahnúci po spravodlivosti. Práve vlastnosti spomínané v blahoslavenstvách, tvoria totiž základ toho, z čoho by tá naša svätosť mala pozostávať. Nejde o nič neprirodzené, do čoho by sme sa mali príliš násilne nútiť. Práve naopak, – svätosť by mala vychádzať z našej prirodzenosti, z toho akí sme, aké máme záujmy, schopnosti a temperament…

Boh od nás nechce, aby sme boli nasilu utiahnutí, ak sme odjakživa predurčení rozhodovať a viesť, a taktiež ani to, aby sme viedli, ak je naše miesto skôr počúvať a poslúchať iných. Boh chce, aby sme využívali všetky svoje talenty, ktoré nám dal, pre dobro svoje a svojich blížnych. A tiež na to, aby sme Ho nestále oslavovali. Pretože jedine On si to naplno zaslúži. 🙂

Nemôžete vôbec nič / Je to na každom z nás

09.03.2018

Človeka už viac nemôžete len tak ho zavrieť za mreže Ani ho spútať Ani mu zapchať ústa Ani mu ich zalepiť Ani ho navždy umlčať... Človek je viac ako zviera Vždy bol, a vždy bude Je viac viac »

Láska i smrť, o tom to dnes je. . .

14.02.2018

Aj keď je dnes sviatok sv. Valentína, a ja moju ´Lásu´ neskutočne ľúbim ;), v tieto chvíle prežívam skôr smútok a ťažobu... Všetci sme vedeli, že ocinov otec je už slabý a nemá už viac »

Zachrániť láskou

12.02.2018

...Zaplatiť pohľadom podplatiť úsmevom vykúpiť hladením zaodieť povzbudením vypomôcť zdieľaním nakŕmiť uznaním napojiť chválením utíšiť túlením zachrániť ľúbením...

Haleyová

Spojené štáty vystupujú z Rady OSN pre ľudské práva

19.06.2018 23:28, aktualizované: 23:53

V utorok to oznámila americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová a vyhlásila, že rada "nie je hodná svojho mena".

londyn, velka britania, utok, terorizmus, london bridge, policia

Londýnskym metrom sa ozvala malá explózia, zrejme to nebol útok

19.06.2018 23:25

Londýnska Metropolitná polícia vyšetruje malú explóziu na stanici metra Southgate na severozápade Londýna, ktorá nastala v utorok večer.

rubeľ, Moskva, Rusko

Rusko tiež chystá odvetu za americké clá na oceľ a hliník

19.06.2018 21:46

V reakcii na colné poplatky, ktoré Spojené štáty zaviedli na dovoz ocele a hliníka, vytvorí Rusko zoznam reštrikcií na tovar dovážaný z USA.

KĽDR Čína Kim

Si Ťin-pching si pozval Kima do Pekingu, vyzval ho k plneniu dohôd

19.06.2018 21:28

Čínsky prezident požiadal severokórejského lídra Kim Čong-una o naplnenie dohôd o jadrovom odzbrojení.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 265
Celková čítanosť: 320143x
Priemerná čítanosť článkov: 1208x

Autor blogu

Kategórie