Založ si blog

S = a+b-c

// Santo = allegro + buono – cattivo // Svätý = radostný + dobrý (kvalitný) – falošný //

 

 

Zaujímavá a inšpirujúca ´rovnica´ 😉 v relácii televízie LUX, ktorá sa vysielala v príjemné dopoludnie 1.11.2017, ma naozaj zaujala.

Moderátor sa, spolu so svojimi hosťami, snažil prísť na to, čo to tá svätosť vlastne je, a ako sa tými svätými môžeme stať aj my sami.

 

Napokon teda prišli na to, že svätosť nie je nič nedosiahnuteľné, a mali by sme sa o ňu snažiť my všetci, ktorí sme veriaci a pokrstení. A tiež, ak sme hľadajúci Pravdu- Boha a prahnúci po spravodlivosti. Práve vlastnosti spomínané v blahoslavenstvách, tvoria totiž základ toho, z čoho by tá naša svätosť mala pozostávať. Nejde o nič neprirodzené, do čoho by sme sa mali príliš násilne nútiť. Práve naopak, – svätosť by mala vychádzať z našej prirodzenosti, z toho akí sme, aké máme záujmy, schopnosti a temperament…

Boh od nás nechce, aby sme boli nasilu utiahnutí, ak sme odjakživa predurčení rozhodovať a viesť, a taktiež ani to, aby sme viedli, ak je naše miesto skôr počúvať a poslúchať iných. Boh chce, aby sme využívali všetky svoje talenty, ktoré nám dal, pre dobro svoje a svojich blížnych. A tiež na to, aby sme Ho nestále oslavovali. Pretože jedine On si to naplno zaslúži. 🙂

Na ôsmy deň

08.12.2017

Štyri sa pásli na snehu a ďalších desať sa k nim prihnalo no asi sa im nepáčil môj pohľad a pach a tak sa to stádo sŕn rozbehlo Za to, že si mi dnes z kalendára vyjedol šiesty, siedmy viac »

Neviem, či je správne. ..

03.12.2017

Neviem, či je správne oddeliť čierne od bieleho spodok od vrchu muža od ženy mačky od psíkov a teba odo mňa Neviem, či je správne povedať ti ´Zbohom bolo to krásne ale už stačilo´ otočiť viac »

Poslala si ma do hája

22.11.2017

V niekoľkých plochých rovinách ba aj z niekoľkých uhlov pohľadu vyzeráš byť rozrušená a stratená no pritom si tak rozhodná a ostrá až sa trochu obávam spýtať sa ťa na radu pretože viac »

Peniaze, euro, mince

ECB nezmenila úroky ani nákup dlhopisov

14.12.2017 16:05

Európska centrálna banka (ECB) na svojom štvrtkovom zasadaní nezmenila úrokové sadzby ani rozsah nákupov dlhopisov.

Marián Kollár, Slovenská lekárska komora

Systém eZdravie nie je podľa zástupcov lekárov dostatočne pripravený

14.12.2017 15:59

Lekári apelujú na kompetentných, aby sa začali zaoberať načrtnutými problémami ešte pred 1. januárom 2018.

zdravotnictvo, nemocnica pacient zdravotna sestra

Taliani sa môžu rozhodnúť, či ich lekári budú udržiavať pri živote

14.12.2017 15:59

Talianskym Senátom prešiel zákon, ktorý umožňuje vážne chorým odmietnuť liečbu, ktorá by predlžovala ich život.

Emmerson Mnangagwa

Nový zimbabwiansky prezident volá po odvolaní západných sankcií

14.12.2017 15:39

"Voláme po bezpodmienečnom zrušení ekonomických a politických sankcií, ktoré poškodzujú náš národný rozvoj," povedal Mnangagwa.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 260
Celková čítanosť: 283027x
Priemerná čítanosť článkov: 1089x

Autor blogu

Kategórie