Založ si blog

S = a+b-c

// Santo = allegro + buono – cattivo // Svätý = radostný + dobrý (kvalitný) – falošný //

 

 

Zaujímavá a inšpirujúca ´rovnica´ 😉 v relácii televízie LUX, ktorá sa vysielala v príjemné dopoludnie 1.11.2017, ma naozaj zaujala.

Moderátor sa, spolu so svojimi hosťami, snažil prísť na to, čo to tá svätosť vlastne je, a ako sa tými svätými môžeme stať aj my sami.

 

Napokon teda prišli na to, že svätosť nie je nič nedosiahnuteľné, a mali by sme sa o ňu snažiť my všetci, ktorí sme veriaci a pokrstení. A tiež, ak sme hľadajúci Pravdu- Boha a prahnúci po spravodlivosti. Práve vlastnosti spomínané v blahoslavenstvách, tvoria totiž základ toho, z čoho by tá naša svätosť mala pozostávať. Nejde o nič neprirodzené, do čoho by sme sa mali príliš násilne nútiť. Práve naopak, – svätosť by mala vychádzať z našej prirodzenosti, z toho akí sme, aké máme záujmy, schopnosti a temperament…

Boh od nás nechce, aby sme boli nasilu utiahnutí, ak sme odjakživa predurčení rozhodovať a viesť, a taktiež ani to, aby sme viedli, ak je naše miesto skôr počúvať a poslúchať iných. Boh chce, aby sme využívali všetky svoje talenty, ktoré nám dal, pre dobro svoje a svojich blížnych. A tiež na to, aby sme Ho nestále oslavovali. Pretože jedine On si to naplno zaslúži. 🙂

Nemôžete vôbec nič / Je to na každom z nás

09.03.2018

Človeka už viac nemôžete len tak ho zavrieť za mreže Ani ho spútať Ani mu zapchať ústa Ani mu ich zalepiť Ani ho navždy umlčať... Človek je viac ako zviera Vždy bol, a vždy bude Je viac viac »

Láska i smrť, o tom to dnes je. . .

14.02.2018

Aj keď je dnes sviatok sv. Valentína, a ja moju ´Lásu´ neskutočne ľúbim ;), v tieto chvíle prežívam skôr smútok a ťažobu... Všetci sme vedeli, že ocinov otec je už slabý a nemá už viac »

Zachrániť láskou

12.02.2018

...Zaplatiť pohľadom podplatiť úsmevom vykúpiť hladením zaodieť povzbudením vypomôcť zdieľaním nakŕmiť uznaním napojiť chválením utíšiť túlením zachrániť ľúbením...

leto, pláž, more, dovolenka

Slováci cestujú na jeseň najmä do Egypta, záujem je aj o Omán

25.09.2018 13:23

Dopyt po zájazdoch do teplých krajín na jeseň je v porovnaní s minulým rokom zatiaľ o 75 percent vyšší.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Pohotovosť v Šali zabezpečujú len tí lekári, ktorí sa dobrovoľne prihlásili

25.09.2018 13:17

Lekári slúžiaci na pohotovosti poukazujú na to, že sú vyčerpaní, keďže musia ťahať služby aj za kolegov. Obrátili sa na ministerstvo zdravotníctva.

peniaze, mince, bankovky, banka, účet, úspory, úver

EÚ, Rusko a Čína obídu USA, aby mohli obchodovať s Iránom

25.09.2018 13:05

Päť svetových mocností - Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Rusko a Čína - sa s Iránom dohodli na zriadení nástroja na uľahčenie platieb za ropu.

kríž, sexuálny škandál, sexuálne zneužívanie, kňaz

Nemeckú katolícku cirkev vyzývajú na odškodnenie obetí sexuálneho zneužívania

25.09.2018 13:02

Biskupi sa v utorok zároveň chystajú na celoštátnej konferencii oficiálne zverejniť šokujúcu správu o tejto téme.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 265
Celková čítanosť: 330721x
Priemerná čítanosť článkov: 1248x

Autor blogu

Kategórie