Založ si blog

S = a+b-c

// Santo = allegro + buono – cattivo // Svätý = radostný + dobrý (kvalitný) – falošný //

 

 

Zaujímavá a inšpirujúca ´rovnica´ 😉 v relácii televízie LUX, ktorá sa vysielala v príjemné dopoludnie 1.11.2017, ma naozaj zaujala.

Moderátor sa, spolu so svojimi hosťami, snažil prísť na to, čo to tá svätosť vlastne je, a ako sa tými svätými môžeme stať aj my sami.

 

Napokon teda prišli na to, že svätosť nie je nič nedosiahnuteľné, a mali by sme sa o ňu snažiť my všetci, ktorí sme veriaci a pokrstení. A tiež, ak sme hľadajúci Pravdu- Boha a prahnúci po spravodlivosti. Práve vlastnosti spomínané v blahoslavenstvách, tvoria totiž základ toho, z čoho by tá naša svätosť mala pozostávať. Nejde o nič neprirodzené, do čoho by sme sa mali príliš násilne nútiť. Práve naopak, – svätosť by mala vychádzať z našej prirodzenosti, z toho akí sme, aké máme záujmy, schopnosti a temperament…

Boh od nás nechce, aby sme boli nasilu utiahnutí, ak sme odjakživa predurčení rozhodovať a viesť, a taktiež ani to, aby sme viedli, ak je naše miesto skôr počúvať a poslúchať iných. Boh chce, aby sme využívali všetky svoje talenty, ktoré nám dal, pre dobro svoje a svojich blížnych. A tiež na to, aby sme Ho nestále oslavovali. Pretože jedine On si to naplno zaslúži. 🙂

Nonsens a nechápačka

17.10.2018

Presne dnes, vlastne len celkom nedávno, som sa dozvedela, že jedna moja spolužiačka z vysokej školy, ktorá bola priam nekonečným klbkom energie, prehrala svoj boj so zákernou chorobou. Viem to viac »

Nemôžete vôbec nič / Je to na každom z nás

09.03.2018

Človeka už viac nemôžete len tak ho zavrieť za mreže Ani ho spútať Ani mu zapchať ústa Ani mu ich zalepiť Ani ho navždy umlčať... Človek je viac ako zviera Vždy bol, a vždy bude Je viac viac »

Láska i smrť, o tom to dnes je. . .

14.02.2018

Aj keď je dnes sviatok sv. Valentína, a ja moju ´Lásu´ neskutočne ľúbim ;), v tieto chvíle prežívam skôr smútok a ťažobu... Všetci sme vedeli, že ocinov otec je už slabý a nemá už viac »

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Kolarovo, Zadrzani, Kuciak, NAKA, polícia

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu, po razii obvinili 19 osôb

13.12.2018 14:13

Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.

hákový kríž, swastika, nacizmus, fašizmus

Juhoafričan dostal za hajlovanie v Šenkviciach štyri mesiace

13.12.2018 14:11

Odsúdený uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste.

Jens Stoltenberg

NATO poskytne Ukrajine vojenskú pomoc vrátane utajeného spojenia

13.12.2018 13:49

Podľa agentúry TASS ide o odpoveď NATO na incident v Kerčskom prielive.

jessica

Nič nie je nemožné, ak v to veríte! O svete, o živote, o vzťahoch, o ľuďoch, o paradoxoch... Moju prvú zbierku básní "Na brehu sveta" (aj s mojím podpisom), si môžete kúpiť cez www.bux.sk/knihy/286939-na-br… Už je len posledných 13 kusov, preto neváhajte príliš dlho... ;) Vďaka za Vašu priazeň a podporu! :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 340977x
Priemerná čítanosť článkov: 1282x

Autor blogu

Kategórie